گروه آموزشی مشاوران
وبلاگ گروهی مشاوران مدارس ایران

تغییر کوچکی در صفحه ورود به بخش مدیریت برای وبلاگهای گروهی ایجاد شده است. تا پیش از این نویسندگان وبلاگهای گروهی بر روی لینک ورود به بخش مدیریت وبلاگهای گروهی کلیک و آنجا نام کاربری خود، آدرس وبلاگ و کلمه عبور خود را تایپ می کردند البته این امکان نیز وجود داشت که با ترکیب نام کاربری و بخش اول آدرس وبلاگ به عنوان نام کاربری در به صفحه ورود به بخش مدیریت وارد شد. برای تسهیل و یکسان سازی شیوه دوم به عنوان شیوه نهایی انتخاب شده است.

نویسندگان وبلاگهای گروهی میتوانند به جای نام کاربری ، ترکیبی از نام کاربری سابق خود که توسط مدیر وبلاگ تعریف شده به همراه علامت @ و بخش اول آدرس وبلاگ را وارد کنند. بطور مثال اگر آدرس وبلاگ  gam.blogfa.com است و نام سابق کاربری نویسنده arash است کافیست در صفحه ورود به بخش مدیریت وبلاگ به جای نام کاربری عبارت arash@gam  را وارد کنند.ارسال توسط عظیمی- مدیر وبلاگ
گروه مشاوره آموزش وپرورش ناحیه 2 خرم آبادموفق به کسب مقام اول گروههای آموزشی مشاوران استان گردید.براساس ارزشیابی صورت گرفته سرکارخانم ملکی چگنی سرگروه مشاوره این ناحیه به عنوان سرگروه برتر  انتخاب وازطرف گروه آموزشی استان موردتقدیر قرارگرفتند.

کارشناسی مشاوره ناحیه 2 ضمن تبریک به سرکارخانم ملکی چگنی وهمه همکاران مشاورناحیه 2 خرم آباد آرزوی توفیق  بیشتر برای ایشان رادارد.ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

با توجه به سوالات مکرر دانش آموزان و همکاران محترم در خصوص تغيير رشته از دوم به سوم، مراحل به شرح زير مي باشد:

1-درخواست کتبي دانش آموز و  ولي( تکميل نمون برگ شماره 2/1)

2- استعلام از آموزش جهت تغيير رشته( آيا آموزش اجازه اضافه نمودن ثبت نام در رشته مورد نظر را به آموزشگاه شما در سال آتي را مي دهد؟ و امکان ثبت نام در رشته مورد نظر در سيستم بکفا و سناد سال آتي را داريد؟

3 - با عنايت به اضافه شدن دوره تابستان براي پايه اول و دوم توصيه مي گردد ثبت نام و تغيير رشته را در دوره تابستان انجام دهيد( براساس آيين نامه زمان تغيير ر شته خرداد و شهريور است اگر دانش آموز آمادگي داشته باشد مي تواند خرداد امتحان دهد

 4 - معرفي دروس تغيير رشته در سيستم دانا ويندوزي مدرسه موقع تعريف دروس تغيير رشته حتماً آن را غير حضوري با گروه 998 تعريف شود)

5 - ثبت نام و انتخاب رشته( رشته دانش آموز هماني باشد که در خرداد بوده است

6 - انتخاب واحد دروس تغيير رشته

 - 7 ثبت نمره از قسمت ورود نمرات انفرادي و حتماً نوع گروه را از اينجا به از غير حضوري به تغيير رشته تغيير دهيد( با اين کار در کارنامه سالانه جلوي دروس مورد نظر تغيير رشته مي نويسد).

بنابراين تغيير رشته در دوره تابستان / غير حضوري/ موقع ثبت نمرات انفرادي نوع گروه به تغييررشته ثبت مي گردد.

يادآوري: توجه داشته باشيد که اگر دانش آموز با قبولي در دروس تغيير رشته در پايه سوم در رشته جديد ثبت نام نماييد در خلاصه وضعيت دروس اختصاصي رشته جديد را جزو دروس باقيمانده خواهد آورد. و ملزم به گذراندن دروس خواهد بود. حتماً به اطلاع ولي دانش آموز و دانش آموز برسانيد كه فارغ التحصيل شهريور سال سوم خواهد شد.

 


ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
دانلود آیین نامه متوسطه روزانه (جدید ) جهت دریافت فایل کلیک نمایید 

دانلود آیین نامه متوسطه بزرگسال  جهت دریافت فایل کلیک نمایید

دانلود آیین نامه پیش دانشگاهی روزانه ( جدید )  جهت دریافت کلیک نمایید

دانلود آیین نامه پپیش دانشگاهی بزرگسالان   جهت دریافت کلیک نماییدارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
شاهده کلید سوالات

 
  • در هنگام وارد کردن اطلاعات، زبان کيبرد سيستم خود را تغييرندهيد.
  • كیبرد سيستم بر روي En باشد
  • کليد Caps Lock بايد خاموش باشد.

لینک مشاهده کلید سوالات 

 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

تعیین مجدد شاخه یا رشته

با استناد به ماده 5-111 آیین نامه آموزشی متوسطه روزانه زمان تعيين شاخه يا رشته مجدّد حدّاكثر تا پايان شهريور ماه و يا مهر ( به استناد راي 856 شوراي عالي  90/12/2 کلمه ( و یا مهرماه ) اضافه شد ) پایه اول می باشد و  دانش آموز مي تواند در امتحان تعيين رشته ، درس يا درسهايي كه شرايط را براي وي در شاخه و يا رشته هاي مورد نظر فراهم مي كند همزمان با امتحانات شهريور ماه و يا مهر ماه شركت كند.ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

** مقطع متوسطه ( دوره دوم ) **

شرایط فارغ التحصیلی در مقطع متوسطه ( سال سوم )

با استناد به ماده 91 آیین نامه آموزشی متوسطه دوره روزانه و ماده 70 آیین نامه آموزشی بزرگسالان دانش آموزی فارغ التحصیل شناخته می شود که :

الف  در کلیه واحد های درسی دوره متوسطه در رشته مربوط ( حداقل 96واحد درسی ) قبول شده باشد.

ب  معدل کل وی حداقل 10 باشد. 

تبصره 1: چنانچه دانش آموزی از مجموعه درس های دوره متوسطه ، حداکثر در چهار عنوان درسی دو عنوان نهایی و دو عنوان غیر نهایی ) آخرین نمره درس وی ( سالانه یا تابستانی یا غیرحضوری ) 7 و بیشتر و معدل کل وی نیزحداقل 10 باشد ، فارغ التحصیل شناخته می شود. آن دسته از درس هایشاخه فنی و حرفه ای که نصاب قبولی آنها 12 است و همچنین استاندار مهارت ( درس های مهارتی ) و کارورزی در شاخه کاردانش مشمول این تبصره نمی شود.

* نکته مهم : با توجه به اینکه بر اساس اصلاحیه آیین نامه آموزشی قابل اجرا از مهرماه 90 ، پایه اول متوسطه از سال تحصیلی 91- 90 و بعد آن ، مردودی ندارد لذا فارغ التحصیلان دوره جاری (خرداد 93 ) که قبولی پایه اول متوسطه خود را در سال تحصیلی 91-90 کسب نموده اند  مشمول تبصره 1(استفاده از 4 تکماده ) می شوند اما چنانچه دانش آموزی قبل از سال تحصیلی 91-90  قبولی پایه اول را کسب کرده باشد  مشمول این آیین نامه جدید نمی شود و با ایشان مطابقت آیین نامه قدیم ( استفاده از حداکثر 2 تکماده ) در سال جاری رفتار خواهدشد .

تبصره 2 :

در شاخه کاردانش و آن دسته از رشته های فنی و حرفه ای که دروس آنها امتحان نهایی ندارد ، دانش آموزان می توانند حداکثر در 4 عنوان درسی غیر نهایی از تبصره یک ماده 91 اصلاحات آیین نامه آموزشی دوره سه ساله متوسطه روزانه ( سالی واحدی ) با رعایت سایر شرایط و ضوابط مندرج در تبصره استفاده نمایند.( با استناد به نامه شماره 43211/120-27/12/91 شورای عالی وزارت )

** مقطع پیش دانشگاهی **

شرایط فارغ التحصیلی در دوره پیش دانشگاهی

بر اساس ماده 58 آیین نامه پیش دانشگاهی روزانه  و مواد 31 و 33 آیین نامه پیش دانشگاهی بزرگسالان ، دانش آموزی فارغ التحصیل شناخته می شود که شرایط ذیل را دارا باشد :

الف  در کلیه واحد های درسی دوره پیش دانشگاهی در رشته مربوط ( گذراندن 24 واحد درسی بدون احتساب واحد انضباط ) قبول شده باشد.

ب  معدل کل وی حداقل 10 باشد.

تبصره 1 : چنانچه پس از امتحانات خردادماه و یا شهریورماه دانش آموزی صرفاً در یک عنوان درسی نمره ( سالانه )بین 7 تا 10 را کسب نماید و معدل کل وی نیز حداقل 10 باشد با رعایت سایر شرایط فارغ التحصیل شناخته می شود.

تبصره 2 : عدم استفاده از شرایط تبصره 1 این ماده در نوبت امتحانی خرداد ماه با درخواست کتبی ولی دانش آموز بلامانع است.ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
فرج اله شاهوردی زاده معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد ضمن تشکر از زحمات یک سال گذشته کلیه فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان بروجرد به ارائه گزارشی از مجموعه موفقیت های دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان بروجرد پرداخت.ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ

       امروزه اطلاع رساني بخشي از وظايف سازمانها و ادارات مي باشد و از آنجایی که این مدیریت  پاسخگويي متعهدانه واطلاع رساني مناسب عملكردها را به مردم خوب و صميمي  ((شهر استعدادهای درخشان)) از وظایف اصلی خود می داند ، گوشه اي از موفقيت ها و تلاش هاي دانش آموزان و فرهنگيان شهر بروجرد را در سال تحصیلی 93/92 به اطلاع همگان می رسانیم تا همشهریان عزیز درسالی که به فرموده مقام معظم رهبری((سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی )) نام گرفته در جريان اقدامات و فعالیت های جهادی تیم کاری موفق اداره آموزش و پرورش بروجرد و وضعيت بزرگترين مجموعه ي اداري شهر و متولي اصلي تعليم و تربيت با قریب 50000 هزار نفر دانش آموز  و 7000 همكار شاغل و بازنشسته قرار گيرند.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/04/04
قابل توجه همکاران مشاور 

 

سازماندهی سال تحصیلی 94-93 طبق سال تحصیلی قبلی می باشد و در این سال سازماندهی صورت نمی گیرد 

کارشناس مشاوره تربیتی و تحصیلیارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/04/04

به اطلاع کلیه همکاران مشاور می رساند

 هفته اول تیرماه حضور همکار در محل کار موظفی الزامی می باشد 

کارشناس مشاوره تربیتی و تحصیلیارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/04/03
به اطلاع همکاران محترم مشاور ناحیه 2خرم آباد می رساند جهت اطلاع ازامتیازسازماندهی خود به وبلاگ کارشناسی مشاوره به آدرس:  /http://kman2k.blogfa.com   مراجعه نمایند.

کارشناسی مشاوره ناحیه 2خرم آبادارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
 
تاريخ : 93/03/31
جناب آقای روزبهانی انتصاب شایسته شما را به سمت معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد تبریک عرض می نماییم وبا آرزوی موفقیت برای تان .

کارشناسی مشاوره تربیتی و هدایت تحصیلی
 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
به همت مشاوره اداره کل کمیته امدادامام(ره) لرستان کارگاه آموزشی ویژه مدرسین آموزش خانواده باحضوراعضای کمته مشاوران وآموزش همگانی استان برگزارگردید.دراین کلاس آموزشی تعدادی ازمشاوران ناحیه 2 خرم آباد نیزحضور داشتند. مدرس کارگاه آقای دکترکردی از اساتید دانشگاه درزمینه شیوه ای آموزشی خانواده به حاضرین مطالبی ارائه نمودند.ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
 
تاريخ : 93/03/19
به اطلاع کلیه مشاوران محترم مدارس ناحیه 2خرم آباد می رساندجلسه فردا (سه شنبه20/3/93)به دلیل هم زمانی باکارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به زمان دیگری موکول می گردد.تاریخ وساعت برگزاری جلسه اعلام خواهدشد.


ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
مورخ 93/3/13 در دبستان استثنایی احیا ،جلسه گروه مشاوران دبیرستان دوره اول (مقطع راهنمایی ) برگزار گردید  جلسه با تلاوت آیات قران مجید آغاز شد  وباعرض خیر مقدم جناب آقای گودرزی کارشناس مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره  آموزش و پرورش شهرستان و ارائه مطالبی در مورد اهمیت و ضرورت  توسعه متوازن رشته های تحصیلی در سالهای آینده پرداختند در ادامه جناب  آقای معماری سرگروه مشاورین دبیرستان دوره دوم ضمن خیر مقدم و تشکر از کلیه همکاران که طی یکسال همراهی نموده اند . و درادامه سرکار خانم گلپرور در مورد دانش آموزان دیر آموز و کم توان ذهنی مطالبی را ارائه نمودند . در پایان جلسه از نفرات فعال هفته مشاغل تقدیر به عمل آمد و بازدیدی از دبستان کودکان استثنایی به عمل آمد.

 

ویرایش و ثبت مجدد از طرف مدیریت وبلاگ

 

 ادامه مطلب...
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/03/13

جلسه مشاوران

با سلام و احترام

با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) ،بدینوسیله از کلیه مشاوران محترم مدارس دعوت میشود که طبق جدول ذیل در جلسات خرداد ماه گروه مشاوران شرکت نمایند .

جدول برنامه جلسات مشاوران خرداد ماه

ردیف

مشاوران مقطع تحصیلی

روز

تاریخ

ساعت

مکان جلسه

1

دوره اول متوسطه و ابتدایی و استثنایی

سه شنبه

13/3/1393

9صبح

آموزشگاه احیا –خیابان رودکی ابتدای خیابان شهید مهرافزون جنب آموزشگاه تزکیه تلفن 3536802

2

دوره دوم متوسطه (دبیرستان و هنرستان)

یکشنبه

18/3/1393

9صبح

اداره آموزش و پرورش سالن گروههای آموزشی

 

 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

به اطلاع می رساند واحد کارشناسی مشاوره و فنی و حرفه ای اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد در راستای اجرای برنامه های پنجم توسعه و توسعه متوازن رشته های نظری و فنی جهت ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان سال اول دوره دوم متوسطه( دبیرستان) اقدام و راه اندازی و تاسیس رشته های تحصیلی زیر در هنرستانهای شهرستان بروجرد نموده است خواهشمند در این خصوص اطلاع رسانی لازم به دانش آموزان سال اول و اولیاء آنها صورت گیرد .

جدول رشته های جدیدالتاسیس هنرستانهای شهرستان بروجرد جهت سال تحصیلی 92-94

ردیف

عناوین رشته های پیشنهادی

پسر

دخترانه

1

کشت گیاهان دارویی

*

-

2

پرورش گیاهان آپارتمانی

*

-

3

مرتعداری

*

-

4

تولید نهال وجنگل کاری

*

-

5

آبخیز داری

*

-

6

پرورش و تولید زنبور عسل

*

-

7

تعمیر ماشینهای ثابت کشاورزی

*

-

8

بهداشت دام و طیور

*

*

9

زراعت زعفران

*

-

10

ایجاد و نگهداری فضای سبز

*

-ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

برای دانلود  و مشاهده بروشورهای مربوط  ادامه مطلب را ملاحظه فرمایید .

ویرایش و ثبت مجدد از طرف مدیریت وبلاگادامه مطلب...
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
مننارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
0202.jpgارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
03700636397530765935.jpg   79334502798879707094.jpg 

72445604542292935120.jpg   60498350478322841323.jpg

85592426286642969284.jpg

طرح مراقبت از خود ویژه دانش آموزان در معرض خطر دوره ابتدائی پایه ششه ابتدائی دبستان هاتف  شهرستان بروجرد مورخ 93/2/20 و 93/2/22 از سوی هسته مشاوره شهرستان برگزار گردید مدرس طرح مذکور سرکار خانم کاوند از مشاوران شهرستان بروجرد بودند . محور این جلسات آموزش و تمرین مهارت های اجتماعی ،بین فردی بوده است لذا عناوینی بدین شرح به دانش آموزان آموزش داده شد مهارت دوست یابی،مهارت نه گفتن ،جرات ورزی،مراقبت از خود در برابر آسیب های اخلاقی و اعتیاد مهارت های تصمیم گیری و خود ارزشمندی به دانش آموزان داده شده شد.

 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
طرح مراقبت از خود ویژه دانش آموزان در معرض خطر دوره ابتدائی پایه ششه ابتدائی دبستان 13 آبان شهرستان بروجرد مورخ 93/2/15 و 93/2/16 از سوی هسته مشاوره شهرستان برگزار گردید مدرس طرح مذکور سرکار خانم توکلی از مشاوران شهرستان بروجرد بودند . محور این جلسات آموزش و تمرین مهارت های اجتماعی ،بین فردی بوده است لذا عناوینی بدین شرح به دانش آموزان آموزش داده شد مهارت دوست یابی،مهارت نه گفتن ،جرات ورزی،مراقبت از خود در برابر آسیب های اخلاقی و اعتیاد مهارت های تصمیم گیری و خود ارزشمندی به دانش آموزان داده شده شد.تالارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
جلسه کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری مورخ 93/2/21و93/2/23 در دبیرستان دوره اول امام علی(ع) توسط هسته مشاوره شهرستان ویژه دانش آموزان پرخطر برگزار گردید مدرس دوره مذکور جناب آقای حسنی نیا  از مشاورین  شهرستان بروجرد بودند هدف از اجرای این طرح، آموزش دانش آموزان دوره ی اول متوسطه بوده و آشنایی آنها با مهارت حل مسئله و ،تفکر انتقادی  ، کنترل هیجانات کنترل خشم وبا هدف پیش گیری نوع اول و دوم از رفتارهای پرخطر و آسیب های روانی و ارتقا سطح سلامت روانی دانش آموزان بوده است.

71819592168785604038.jpg   71775559934308970431.jpg

56539048879080014724.jpg   29611383323069369804.jpg

13784774151395764943.jpg   46721847861679710607.jpg

 

 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
کارگاههای توانمندسازی روانی رفتاری وتحصیلی دانش آموزان درمدارس متوسطه اول ودوم درسال تحصیلی 93 - 92 توسط مشاوران ناحیه 2 خرم آباد برگزار گردید.

 ویرایش و ثبت مجدد از طرف مدیریت وبلاگ

 ادامه مطلب...
ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری ویژ دانش آموزان در معرض خطر شهرستان بروجرد روستای گنجینه

 

دومین جلسه gfکارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری مورخ 29/2/93 در روستای گنجینه توسط هسته مشاوره شهرستان ویزه دانش آموزان پرخطر برگزار گردید مدرس دوره مذکور جناب آقای یگانه قطبی از اعضای هسته مشاوره شهرستان بروجرد بودند هدف از اجرای این طرح، آموزش دانش آموزان دوره ی اول متوسطه بوده و آشنایی آنها با مهارت حل مسئله و ،جرات ورزی ، مهارت نه گفتن وبا هدف پیش گیری نوع اول و دوم از رفتارهای پرخطر و آسیب های روانی و ارتقا سطح سلامت روانی دانش آموزان بوده استارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری ویژ دانش آموزان در معرض خطر شهرستان بروجرد روستای گنجینه

اولین جلسه کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری مورخ 21/2/93 در روستای گنجینه توسط هسته مشاوره شهرستان ویزه دانش آموزان پرخطر برگزار گردید مدرس دوره مذکور جناب آقای یگانه قطبی از اعضای هسته مشاوره شهرستان بروجرد بودند هدف از اجرای این طرح، آموزش دانش آموزان دوره ی اول متوسطه بوده و آشنایی آنها با مهارت حل مسئله و ،جرات ورزی ، مهارت نه گفتن وبا هدف پیش گیری نوع اول و دوم از رفتارهای پرخطر و آسیب های روانی و ارتقا سطح سلامت روانی دانش آموزان بوده استارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/02/30
http://www.esfahanebidar.ir/wp-content/uploads/2014/01/NatureGif_Persian-Star_012.gif

انسان رود است و روان ،آب مانده مرداب است و مرداب مرگ آب .

 امام علی (ع)ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
بلبی

طراح پوستر :شقایق بیرانوند پایه سوم رشته گرافیک کامپیوتر هنرستان عماد شهرستان بروجردارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
به مناسبت هفته معرفی مشاغل در دبیرستان دوره اول شهیدبهشتی نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان با همکار دانش آموزان و عوامل اجرایی برگزارگردید

با تشکر از مدیریت محترم دبیرستان و مشاور محترم جناب آقای قلی پور که از مشاوران فعال این شهرستان می باشند

ویرایش و ثبت مجدد از طرف مدیریت وبلاگادامه مطلب...
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
در تاريخ 1/2/93 با حضور آقاي حميدنيا كارشناس مسئول كار و دانش اداره كل آموزش و پرورش لرستان نمايشگاه معرفي مشاغل هنرستان هاي پسرانه شهرستان بروجرد در محل هنرستان طوسي افتتاح شد.

لازم به ذكر است در اين نمايشگاه كه تا تاريخ 7 ارديبهشت برقرار است غرفه هايي از هنرستان هاي طوسي ، چرخكار ، نساجي ، نيكو ، رازي، عبابخش ، شريف واقفي  و نيكان  دست ساخته هاي خود را در معرض ديد بازديدكنندگان قرار داده اند.

http://cms.medu.ir/5429/5429Docs/news/honarestan1293%20(1).jpg


ادامه مطلب...
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

Online User