گروه آموزشی مشاوران
وبلاگ گروهی مشاوران مدارس ایران

تغییر کوچکی در صفحه ورود به بخش مدیریت برای وبلاگهای گروهی ایجاد شده است. تا پیش از این نویسندگان وبلاگهای گروهی بر روی لینک ورود به بخش مدیریت وبلاگهای گروهی کلیک و آنجا نام کاربری خود، آدرس وبلاگ و کلمه عبور خود را تایپ می کردند البته این امکان نیز وجود داشت که با ترکیب نام کاربری و بخش اول آدرس وبلاگ به عنوان نام کاربری در به صفحه ورود به بخش مدیریت وارد شد. برای تسهیل و یکسان سازی شیوه دوم به عنوان شیوه نهایی انتخاب شده است.

نویسندگان وبلاگهای گروهی میتوانند به جای نام کاربری ، ترکیبی از نام کاربری سابق خود که توسط مدیر وبلاگ تعریف شده به همراه علامت @ و بخش اول آدرس وبلاگ را وارد کنند. بطور مثال اگر آدرس وبلاگ  gam.blogfa.com است و نام سابق کاربری نویسنده arash است کافیست در صفحه ورود به بخش مدیریت وبلاگ به جای نام کاربری عبارت arash@gam  را وارد کنند.

اخطار به  برخي از نويسندگان وبلاگ : از اين پس مطالب دوستاني كه بدون ملاحظه سلسله مراتب اداري اقدام به درج پست خود در بالاي پست هاي ستادي نمايند بدون اخطار قبلي حذف و در صورت تكرار نيز به كل از جمع نويسندگان اين وبلاگ كنار گذاشته خواهند شد.



ارسال توسط عظیمی- مدیر وبلاگ

جهت اجرای برنامه های هفته معرفی مشاغل وسایربرنامه های اجرایی ، گروه مشاوره آموزش و پرورش ناحیه 2 خرم آباد تشکیل جلسه داد.




ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

به منظوراجرای مطلوب برنامه های هفته معرفی مشاغل کارگروه برگزاری این هفته درناحیه 2 خرم آباد با حضور اعضا برگزارگردید.



ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

در راستای  ارتقای شاخص های مشاوره و  تبدیل هسته های مشاوره به مرکز مشاوره ، مرکز مشاوره وخدمات روانشناختی ناحیه 2 خرم آبادافتتاح گردید.


 این مرکز با حضور آقای سهرابی مدیریت آموزش وپرورش ناحیه 2،معاونین پرورشی، آموزشی، پشتیبانی وسایرکارشناسان افتتاح شد.
 در این مرکز خدمات راهنمایی و مشاوره  با حضور مشاوران وروانشناسان  متخصص و مجرب به دانش آموزان ،خانواده هاوهمکاران ارایه می گردد.

کارشناسی مشاوره ناحیه 2 خرم آباد



ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
 نمايشگاههاي معرفي هفته مشاغل شهرستان دلفان در چهار هنرستان پسرانه فني و حرفه اي سعادت ، كاردانش ابتكار  و  هنرستان فني حرفه اي و  كاردانش  دخترانه فاطمه زهرا در مورخه 9/12/93 با حضور مدير،معاون آموزشي،كارشناسي ارزيابي عملكرد و كارشناسي مشاوره  و  كارشناس فني و حرفه اي افتتاح گرديد . اين نمايشگاه ها كه به معرفي رشته ها و دستاورد هاي  هنرستانهاي فني حرفه اي  و  كاردانش مي پردازند به مدت 10 روز آماده بازديد دانش آموزان سال اول متوسطه دوم بود

 

 



ارسال توسط وحید فلاحی- دلفان لرستان
برگزاری جلسات اشنایی دانش آموزان سال جهارم با ثبت نام درکنکور سراسری ونیز آمادگی برای شرکت در کنکور 1394 در مدارس شهرستان دلفان برگزار گردید 



ارسال توسط وحید فلاحی- دلفان لرستان



ارسال توسط وحید فلاحی- دلفان لرستان
 
تاريخ : ۹۳/۱۲/۱۸

 برادر مهرداد اسکندری

انتصاب به جا و شایسته جنابعالی به عنوان  معاونت پرورشی آموزش وپرورش شهرستان دلفان که بیانگر تعهد ،کارآمدی ،لیاقت و شایستگی‌ های بر جسته آن برادر  گرامی  در صحنه‌های خدمت صادقانه به نظام و میهن اسلامی  است تبریک عرض نموده ، موفقیت و سربلندی شما را از درگاه خداوند منان مسئلت داریم.

گروه اموزشی مشاوره شهرستان دلفان


ارسال توسط وحید فلاحی- دلفان لرستان
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

باتلاش وهمت مشاوران وبرنامه ریزی مناسب آزمون های مشاوره ای دانش آموزان پایه اول مدارس متوسطه دوم ناحیه 2 خرم آباد به اتمام رسید.

از تلاش وزحمات همکاران مشاور در اجرای به موقع ومطلوب این آزمون ها تشکر وقدردانی بعمل می آید.



ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

عنوان

مولفان/مترجمان

انتشارات

 

مشاوره  تحصيلي

1

راهنمايي و مشاوره تحصيلي

سيد مهدي حسيني بيرجندي

رشد

2

برنامه ها و فعاليت هاي راهنمايي و  مشاوره در دوره متوسطه 

اداره كل امورتربيتي و مشاوره

وراي دانش

3

مشاوره تحصيلي – شغلي

شفيع آبادي

سمت –رشد

4

راهنمايي و مشاوره تحصيلي

احمد صافي

رشد

مشاوره شغلي

1

مشاوره شغلي (رويكرد كل نگر )

زونكر ، ترجمه علي محمد نظري

سمت

2

نظريه هاي انتخاب شغل

شفيع آبادي

رشد

3

برنامه هاي آمادگي شغلي

‌سيزارا فمن ،‌ويليام بندات ، دايان سركي كيك ، ترجمه مرجان فرجي

رشد

بهداشت روان

1

بهداشت رواني با نگرش به منابع اسلامي

جمعي از مولفان

حوزه و دانشگاه

2

بهداشت رواني

سعيد شاملو

رشد

3

بهداشت رواني

شهيدي و همكاران

سمت

4

بهداشت رواني

سيد ابوالقاسم حسيني

آستان قدس

آسيب شناسي رواني – اجتماعي

1

كاپلان

ترجمه پورافكاري

رشد- ساوالان-ارجمند

2

هالجين

ترجمه سيد محمدي

رشد

3

مشكلات نوجواني و جواني

اكبري

ساوالان

4

روانشناسي مرضي (جلد 1و2)

دادستان

سمت

آزمون ها

1

راهنمايي سنجش رواني جلد 1و 2

حسن پاشا شريفي و نيك خو

رشد

2

آشنايي با آزمون سازي و آزمون هاي رواني

ابوالفضل كرمي

روان سنجي

3

آزمون هاي رواني جلد 1و2

هادي بهرامي

دانشگاه علامه طباطبايي

خدمات مشورتي مدرسه

1

سازماندهي و اداره خدمات راهنمايي و مشاوره

احمدصافي

انتشارات روان

2

مباني راهنمايي و مشاوره

ثنايي و همكاران

رشد

3

مدارس بدون شكست

ويليام گلاسر ترجمه خانم حمزه

رشد

مشاوره خانواده

1

دانش خانواده

جمعي از مولفان

سمت

2

خانواده درماني كاربردي

اشرف السادات موسوي

دانشگاه الزهرا

3

نوجوان در خانواده درماني

فريده همتي

رشد

4

فنون خانواده درماني

فرشاد بهاري

رشد

5

مباني زوج درماني و خانواده درماني 

علي محمد نظري

علمي

                                                     زمان آزمون ۲۵ دي ۹۳

 



ارسال توسط بهارستان1-فرامرز پاكروان

ارسال پوستر ،بروشور ، فراخوان مسابقات و روز شمار هفته بهداشت روان (عمومی)
شماره بخشنامه : 46/17529                 تاریخ بخشنامه : 20/07/93
  فایل ضمیمه


ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

یاهو امکان ثبت‌نام کاربران ایرانی در سرویس ایمیل خود را فراهم کرد

به نظر می‌رسد از این پس کاربران ایرانی نیز قادر خواهند بود در سرویس ایمیل یاهو ثبت نام کنند. پیش‌تر بخاطر نیاز به فعال‌سازی حساب کاربری از طریق ارائه‌ی شماره موبایل و به دلیل عدم حضور ایران و پیش‌شماره 0098 در لیست یاهو، امکان ثبت‌نام برای کاربران ایرانی فراهم نبود.
 

به تازگی با گزارش‌هایی از سوی کاربران روبرو هستیم که بر اساس آن سرانجام ایران نیز به لیست کشورهای صفحه‌ی ثبت‌نام ایمیل یاهو اضافه شده است. در بررسی صورت گرفته توسط      این مساله تایید شده و از این پس کاربران ایرانی قادر خواهند بود با ارائه‌ی شماره موبایل خود و انتخاب کد 98+ از لیست کشویی موجود، حساب کاربری خود را در این سرویس تایید کنند.

مدت‌ها از زمانی که فعال‌سازی حساب کاربری از طریق شماره موبایل بعنوان یکی از راهکارهای امنیتی به سرویس‌هایی نظیر یاهو و جیمیل افزوده شده می‌گذرد اما برخلاف گوگل، یاهو از ارائه‌ی عنوان و امکان فعال‌سازی برای برخی کشورها از جمله ایران خودداری کرده بود که به همین دلیل کاربران ایرانی برای ثبت‌نام در این سرویس با مشکلات فراوانی دست به گریبان بودند.

دلیل عدم حضور ایران در لیست یاهو بصورت دقیق معلوم نیست و نمی‌دانیم این موضوع در ارتباط با مساله‌ی تحریم‌ها بوده یا تنها مبنای پشتیبانی از ساز و کارهای فنی در این میان مطرح بوده است؛ شاید هم به کلی این شرکت ضرورتی برای اضافه کردن ایران به لیست خود حس نمی‌کرده است. در هر صورت به نظر می‌رسد مسئولان یاهو سرانجام به فکر افتاده و لیست کشورهای مورد پشتیبانی خود را بروزرسانی کرده‌اند.



ارسال توسط جرقويه اصفهان-حجت اله وهابي

 


شنبه 15 شهريور 12:52
 


نماینده مردم دشتستان در مجلس با اشاره به جمع‌آوری 44 امضا برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: تعدادی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس نیز طرح این استیضاح را امضا کرده‌اند.


امضای نمایندگان اصلاح‌طلب پای استیضاح وزیر آموزش و پرورش

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان با اشاره به استیضاح قریب‌الوقوع وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به عملكرد وزیر آموزش و پرورش و با توجه به اینكه توقع فرهنگیان و دانش‌آموزان برآورده نشده به زودی شاهد اعلام وصول استیضاح وزیر خواهیم بود.

وی افزود: تاكنون 44 امضا از نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش جمع شده كه هر روز به تعداد امضاكنندگان افزوده می‌شود.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این كه استیضاح وزیر آموزش و پرورش سیاسی و جناحی نیست، خاطرنشان كرد: از بین 44 نماینده امضا كننده این استیضاح، نمایندگانی از طیف‌های فكری مختلف به چشم می‌خورد و حتی چند نماینده اصلاح‌طلب نیز درخواست استیضاح را امضا كرده‌اند. نمایندگان اصولگرا، رهروان ولایت و نمایندگان مستقل نیز خواستار اعلام وصول این استیضاح هستند.

موسوی‌نژاد در ارتباط شانس موفقیت این استیضاح نیز گفت: شك نكنید استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و صد درصد رای می‌آورد و دولت باید وزیر جدیدی را معرفی كند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس اضافه كرد: عدم تعیین تكلیف معلمان حق‌التدریس، نهضتی و قراردادی از جمله محورهای مورد اشاره نمایندگان است. پرداخت نشدن مطالبات بازنشستگان نیز از دیگر محورهای این استیضاح است.

وی بیان كرد: استیضاح وزیر آموزش و پرورش 17 محور دارد و بعد از پایان تعطیلات مجلس این استیضاح رسما كلید زده می‌شود.



ارسال توسط جرقويه اصفهان-حجت اله وهابي
سخن همکار : نابسامانی وضعیت مشاوران مدارس به کمسیون آموزش می رود

 

فرهنگیان نیوز - تدبیر:
نابسامانی وضعیت مشاوران مدارس به کمسیون آموزش می رود
 
 پس از هفته ها کش وقوس در مورد حذف غیر قانونی مشاوران مدارس راهنمایی وتغییر پست غیر قانونی مشاوران شاغل در آموزش وپرورش، از نظر حقوقی وپیگیری های مکرر مدیران مدارس ومشاوران از سراسر کشور
 این موضوع به نمایندگان مجلس عودت داده شده تا آنها نیز این مسئله را در کمسیون آموزش مجلس مطرح نمایند تا عواقب ناگوار چنین تصمیمی برای سازمان آموزش وپرورش بررسی و تصمیمات جدی در این زمینه گرفته شود .
 ناگفته نماند این خبر از همان روزهای اول با نمایندگان مجلس در میان گذاشته شده است .
 


تعداد بازدید: 11 ،    

   
اخبار مرتبط:
 •شوکی دیگر به نظام آموزشی و تربیتی:حذف کامل مشاوره از مدارس
•اولویت به کارگیری مشاوران در مدارس با تحصیلات تکمیلی روانشناسی است
•حذف کامل پست مشاوره مدارس ابتدایی
•کمبود 15 هزار مشاور در مدارس/ فضای مجازی برای دانش آموزان خطرناک تر از اعتیاد است



ارسال توسط جرقويه اصفهان-حجت اله وهابي

شوکی دیگر به نظام آموزشی و تربیتی:حذف کامل مشاوره از مدارس

شوکی دیگر به نظام آموزشی و تربیتی:حذف کامل مشاوره از مدارس

وزارت آموزش و پرورش طی بخش نامه ای به کلیه ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور دستور به حذف پست مشاوره مدارس ابتدایی و راهنمایی داده است و در همین حال هزاران نیروی مشاوره استخدامی سالیان اخیردر سراسر کشور سرگردان شده اند.

به گزارش راهکارنیوز در هفته گذشته وزرات آموزش و پرورش طی بخش نامه ای به ادارات تابعه در سراسر کشور دستور به حذف اجباری مشاوران مدارس مقاطع ابتدایی و راهنمایی داده است و این در حالی است که هزاران نیروی مشاور در سراسر کشور سرگردان شده اند. طی سالیان اخیر، آموزش و پرورش در اقدامی تحسین برانگیز و در راستای سند چشم انداز، هزاران نیروی متخصص روان شناس و مشاور در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی را در سراسر کشور استخدام کرد و سپس با صرف هزینه های بالای مالی و زمانی به آموزش آن ها در دوره های بدوخدمت و ضمن خدمت پرداخت و در نهایت نیز این نیروها در سه مقطع دبیرستان، راهنمایی و دبستان به کارگیری شدند که موجی از امیدواری و شادمانی را در میان اولیای مدارس و نیز دانش آموزان و اولیای آنان به همراه داشت، اما اکنون با اقدام فوق نظام تربیتی کشور در بلند مدت و جامعه مشاوران آموزش و پرورش با شوکی جدی مواجه شده اند چرا که این نیروها یا سرگردانند و یا به عنوان آموزگار فعالیت خواهند کرد!

به گزارش خبرنگار راهکارنیوز علاوه بر نگرانی ها در سطح مدیران مدارس و معلمینی که از عمق مشکلات دانش آموزان این مقاطع و نیاز بالای آنان به حضور مشاوران آگاهی دارند و آنرا آسیبی بزرگ به آینده سلامت روان فرزندان ایران می دانند، آینده شغلی و حتی شخصی هزاران نیروی کار مشاور متخصص با خطر جدی مواجه شده است.

نوشته شده توسط راهکــارنیوز در چهارشنبه, ۱۲ شهریور

نظرات خود را با این لینک با وزیر در میان بگذارید

 • سخن شما با وزیر
 • ارتباطات مردمی
 •  



  ارسال توسط جرقويه اصفهان-حجت اله وهابي

  در پاسخ به همکار عزیزمان که در مورد "حذف مشاوره از مقطع راهنمایی وابتدایی وتدریس مشاوران در کلاسهای مقطع ابتدایی" پیگیری نموده اند : باارسال این سوال :بنده همکار شما و مشاور مدارس در شهرستان سمیرم استان اصفهان هستم.در مورد خبر فرستادن مشاوران برای تدریس در مقطع ابتدایی و عدم اختصاص مشاور به مقاطع متوسطه اول و هنرستان ها و مراکز فنی -حرفه ای اطلاعاتی رو می خواستم که اگه براتون امکانش باشه در اختیار بنده قرار دهید.که چقدر این موضوع سندیت داره و قابل اجراست.

  همکارات عزیز مشاور که سابقه بیشتری در پست مشاوره دارند بخاطردارند که موضوع مشاوره مدارس در طول بیش از دو دهه فعالیت چالشها و اتفاقات ناخوشایند وگاها خاص وخارق العاده ای را شاهد بوده وشروع این اتفاقات همیشه با یک شایعه یا به صورت یک اعلان غیررسمی بوده ولی به سرعت وبا دقت بسیار در کوتاهترین زمان اجرایی شده ودربسیاری موارد با جدیت وحساسیت خاص حتی بیشتر ودقیق تراز بسیاری دستورالعملهای وزارتی یا مصوبات قانونی سطوح بالاتر پیگیری واجرا شده است. پس خیالتان راحت این خبر هم قطعا لازم الاجرا است.

  اما این نوع اطلاع رسانی وابلاغ واجرای دستورالعمل موید این است که تصمیم گیرندگان و مجریان آن بهتر وبیشتر از همه واقفند که چه تصمیمات واقدامات عجیب وناهمگون ومتناقضی را اتخاذ واجرا می نمایند و در برنامه ریزی ومدیریت امور چقدر کارشناسانه وبارعایت وتوجه به اصول وقواعد واهداف سازمانی عمل می نمایند .

  90/02/28 - 11:18
  شماره: 9002280312
  وزير آموزش و پرورش تأكيد كرد:
  حضور مشاور در مدارس از اكسيژن واجب‌تر است

  خبرگزاري فارس: حميدرضا حاجي‌بابايي با بيان اينكه حضور مشاور در مدارس براي دانش‌آموزان از اكسيژن واجب‌تر است، گفت: با مشاوره خوب، قدرت ادراك و يادگيري دانش‌آموزان ارتقا مي‌يابد.

  خبرگزاری فارس: حضور مشاور در مدارس از اكسيژن واجب‌تر است

  به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حميدرضا حاجي‌بابايي در گردهمايي معاونان آموزش متوسطه ادارات‌كل آموزش و پرورش استان‌هاي كشور كه در اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار شد، با بيان اينكه حضور مشاور در مدارس براي دانش‌آموزان از اكسيژن واجب‌تر است، گفت: با مشاوره خوب، قدرت ادراك و يادگيري دانش‌آموزان ارتقا مي‌يابد. وي ادامه داد: فعاليت‌هايي كه امروز در آموزش و پرورش انجام مي‌شود، براساس برنامه و برگرفته از "نقشه جامع آموزش و پرورش" است. وزير آموزش و پرورش بر ساماندهي نيروي انساني در آموزش و پرورش تأكيد كرد و افزود: كلاس‌هاي فوق‌برنامه در مدارس بايد به سمت ورزش و امور پرورشي سوق يابد. حاجي‌بابايي حضور 3 هزار و 700 طلبه و مربي پرورشي در 3 هزار و 700 مدرسه شبانه‌روزي را اثر بخش‌تر از فوق‌برنامه‌هاي مواد درسي فيزيك و شيمي توصيف كرد و يادآور شد: كلاس‌هاي فوق‌برنامه در استان‌ها بايد به نوبت بعدازظهر منتقل شود و مدارس ابتدايي در نوبت صبح برگزار شود. وي تسريع در برگزاري دوره‌هاي آموزشي فناوري اطلاعات «IT» براي معلمان را مورد تأكيد قرار داد و تصريح كرد: معلمان در سراسر كشور بايد توانايي كار با رايانه را داشته‌باشند. وزير آموزش و پرورش در پايان، ادغام‌هاي انجام شده در سطح وزارت آموزش و پرورش را در راستاي "تحول بنيادين" خواند و اظهار كرد: ادغام اخير سه حوزه «مشاركت‌هاي مردمي، انجمن اوليا و مربيان و امور زنان» و ايجاد يك سازمان تحت عنوان «مدارس غيردولتي، توسعه مشاركت‌هاي مردمي و خانواده» براساس كار مطالعاتي و تدابير انديشيده شده در راستاي تحول بنيادين اين وزارتخانه است و با اين كار ضمن تقويت مشاركت‌هاي مردم در آموزش و پرورش جايگاه رفيع و بي‌بديل خانواده در آموزش و پرورش نقش مؤثر پيدا مي‌كند. انتهاي پيام/ م

  این جملات زیبای وزیر محترم که همرمان با کلید خوردن ومراحل اولیه طرح تحول بنیادین بیان شذه ،زمانی کوتاه مایه مباهات وغرور مشاوران بود ولی همچنانکه مستحضرید دیری نپاییدکه شاهد حذف تقلیل ساعت مشاوران دارای 20سال سابقه بودیم .همچنین درس برنامه ریزی تحصیلی وشغلی از لیست دروس سال اول دبیرستان حدف گردید.(جالب توجه :در همایش مشاوران استان اصفهان که مدتی بعدازاین مسئله در دانشگاه اصفهان با حضور مسئولین وزارتی مشاوره برگزار شد در پاسخ به اعتراض وگلایه مشاوران از حذف درس برنامه ریزی جناب آقای خالدی فروزنده اظهار داشتند که در یکی از جلسات که ایشان حضور نداشتند چنین تصمیمی اتخاذ وابلاغ شده است.و...)

  راستی نظرشمادر باره طرح تحو ل چیه؟

  قبول کنید : اگربه آنچه میگوییم باور وایمان نداشته باشیم نمی توانیم به آن عمل کنیم 

  منبع : مشاوران ناحیه 5/پنج اصفهان

  نظرات خود را با این لینک به وزیر بیان کنید

 • سخن شما با وزیر
 • ارتباطات مردمی

 •  

   


  برچسب‌ها: حذف مشاوران مدارس راهنمایی

  ارسال توسط جرقويه اصفهان-حجت اله وهابي

  قابل توجه همکاران مشاورآموزش وپرورش ناحیه 2خرم آباد:

  کارگاه آموزشی تحت عنوان :    حل تعارضات زوجین"

  بامیزبانی وبرنامه ریزی مرکزمشاوره معاونت محترم اجتماعی نیروی انتظامی لرستان ویژه مشاوران وروانشناسان عضوکمیته مشاوره وآموزش های همگانی

  زمانسه شنبه 93/6/11 ساعت 8/30 

  مکان: سالن اجتماعات بصیرت واقع درمیدان شاهپورخواست (ژاندارمری سابق) درب ورودی روبروی ورزشگاه تختی

   



  ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

  طي حكمي از سوي جمشيد ابوالفتحي معاون مديركل و مدير آموزش و پرورش شهرستان بروجرد آقاي احمد كاوند به سِمَت كارشناس واحد مشاوره منصوب شد. 

  همچنين از زحمات آقاي مهرداد گودرزي در زمان تصدي پست مذكور تجليل و قدرداني شد.

   



  ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
   
  تاريخ : ۹۳/۰۶/۰۸

  برادر ارجمند جناب آقای مهرداد گودرزی


  آسمان بلند فرهنگ و هنر ایران زمین پیوسته پرستاره باد و فروغ فرهنگ فرزانگی ایرانیان هماره دل و دیده جهانیان را روشنی و گرمی بخشیده است. جوهر این فرهنگ ایمان است و جان مایه آن عشق، و این است راز ماندگاری و جاودانگی اسلام ناب محمدی (ص)؛ بدینوسلیه ضمن تقدیر و تشکر از  جنابعالی در مدت تصدی  سمت کارشناسی مشاوره اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد  از خداوند منان آرزوی موفقیت فراوان برای حضرتعالی و استواری گامهایتان را در راه تعالی و قرب به خداوند خواستارم.


  با احترام

  اعضای هسته مشاوره اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد



  ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
   
  تاريخ : ۹۳/۰۵/۳۱
  - اندازه متن: + - کد خبر: 21280پنجشنبه، 30 مرداد 1393 - 21:29
  فرهنگیان نیوز منتشر کرد
  حذف کامل پست مشاوره مدارس راهنمایی

  فرهنگیان نیوز - تدبیر:

  بخشنامه در وزارت آموزش وپرورش مبنی بر انتقال مشاوران مقاطع راهنمایی به مقطع ابتدایی وحذف کامل مشاوره مقطع راهنمایی، به صورت اجباری صادر شده است این در حالی است که نه تنها مقطع راهنمایی نیاز جدی به مشاوره دارد بلکه در سال تحصیلی بعدی نیز دانش آموزان کلاس نهم نیاز به انتخاب رشته دارند ونیاز مشاور خیلی زیاد در مدارس راهنمایی احساس می گردد .
  چرا وقتی آقای وزیر اعلام می کند که چندین هزار نیروی مازاد داریم با برنامه ریزی غیر اصولی نیرو های آموزش دیده فعال مدارس خصوصا مشاوران را به مقاطع دیگر انتقال می دهد
  این در حال است که تمام بزرگان ومتفکران آموزش در تمام کشورها به وجود مشاوران حتی در مدارس ابتدایی نیز اذعان دارند ولی در کشور ما نتنها تمام هزینه های صرف شده برای ایجاد پست مشاوره در مدارس راهنمایی را به حساب نمی آورند بلکه امکانات موجود را نیز از میان می برند
  در مورد حذف کامل پست مشاورهمدارس راهنمایی وتوجه نکردن مسئولان حوزه آموزشی کشور چند نکته مورد توجه است
  1- وجود مشاور در تمام مقاطع یکی از ضروریات بوده وهست ویکی از علل پیشرفت کشور های غربی دنبال نمودن وجود مشاوران در تمام سازمانها وصنایع از قرن نوزدهم بوده است
  2- با وجود نیروهای مازاد در آموزش وپرورش به گفته خود وزیر پس چرا از این نیرو ها استفاده نمی شود
  3- تمام مشاوران مدارس که قبلا در مدارس بودند به صورت فعال و تخصصی کار می کردند
  4- در یک ماه با قیمانده از سال تحصیلی چطور می توان آموزشهای لازم برای حضور در مدارس ابتدایی را انجام داد
  5- استخدام مشاوران که در دولت قبل انجام گردید با صرف هزینه های زیاد از جمله کلاس های ضمن خدمت زیاد ی انجام شد پس چرا باید یک کار را چند بار تکرار کنیم
  6- هم اکنون مشکلات روانی ورفتاری زیادی گریبان گیر دانش آموزان راهنمایی است چرا با تصمیمات غلط به بیشتر شدن مشکلات دامن زده می شود
  7- تمام شماوران مدارس فعال وبه صورت تخصصی استخدام شد ه اند و نیروی مازاد محسوب نمی شوند چرا باید یک نیروی فعال ومتخصص به همین راحتی وبا اجبار به دوره دیگر فرستاده شود

  تعداد بازدید: 211 ،

  اضافه نمودن به:Share/Save/Bookmark

  نظرات کاربران: 3 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
  مرتب سازی بر حسب(قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
  لطفا تیتر خبرتان را اصلاح کنید . پست مشاوره در مدارس راهنمایی به صورت کامل حذف گردید
  13 0
   
  لطفا برای اعلام نظر ورسیدن آن به گوش مسئولان به این لینک بروید
   
   حذف کامل پست مشاوره راهنمایی
   

  برچسب‌ها: حذف مشاوران مدارس راهنمایی

  ارسال توسط جرقويه اصفهان-حجت اله وهابي
  رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امکان انتخاب رشته در چند گروه آزمایشی برای داوطلبان خبر داد، به این ترتیب داوطلبان می‌توانند در مجموعه‌های مختلف ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، ‌علوم انسانی، هنر و زبان انتخاب رشته کنند.
  کد خبر: ۴۲۳۸۷۷
  تاریخ انتشار:۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۶-09 August 2014
   
   منبع :تابناک
  مهلت انتخاب رشته‌محل‌های بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبانی که می‌خواهند در رشته‌های کارشناسی تحصیل کنند از روز سه‌شنبه این هفته، 21 مردادماه آغاز خواهد شد و تا شنبه اول شهریورماه ادامه خواهد داشت. 
  مجتبی علوی‌فاضل، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر در گفت‌وگو با فرهیختگان، تاکید کرد که همه متقاضیان تحصیل در دانشگاه، اعم از کسانی که در آزمون سراسری شرکت کرده‌اند یا نکرده‌اند، می‌توانند در این انتخاب رشته شرکت و در دانشگاه ثبت‌نام کنند.
  علوی‌فاضل گفت: «همه کسانی که در آزمون امسال شرکت کرده‌اند مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی شده‌اند، اما چون سازمان سنجش آزمون را برگزار کرده داوطلبان باید وارد سایت دانشگاه آزاد اسلامی شوند و انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی را انجام دهند. همه داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند مجازند از سه‌شنبه 21 مردادماه تا شنبه اول شهریور‌ماه به سایت مرکز آزمون به آدرس azmoon.org مراجعه کنند و با کدی که سایت سازمان سنجش زیر کارنامه آنها قرار داده وارد سایت شوند و 20 رشته را در مجموعه‌ای که در آن امتحان داده‌اند انتخاب کنند.»
  با ورودی کدی که سازمان سنجش به داوطلبان داده است اطلاعات داوطلب در سایت پیش روی او قرار می‌گیرد و او قادر به انتخاب رشته می‌شود.
  علوی‌فاضل همچنین از امکان انتخاب رشته برای کسانی که در آزمون شرکت نکرده یا اصلا ثبت‌نام نکرده‌اند در رشته‌های بدون آزمون خبر داد. او گفت: «علاوه‌بر انتخاب رشته کسانی که در آزمون شرکت کردند، همه کسانی که در آزمون شرکت کرده‌اند یا نکرده‌اند، اساسا علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه، می‌توانند وارد سایت آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شوند و برای 15500 رشته‌محل انتخاب رشته کنند. در واقع دو بخش انتخاب رشته داریم؛ اول کسانی که در آزمون شرکت کرده‌اند و دوم کسانی که اصلا آزمون هم نداده‌اند. برای این دسته هم دیر نشده است و می‌توانند الان ثبت‌نام و انتخاب رشته ‌کنند.» بنا به گفته علوی‌فاضل 15500 رشته یعنی 3/96 درصد رشته‌های دانشگاه بدون آزمون هستند و اعلام نتایج انتخاب رشته‌های بدون آزمون هم سه یا چهار روز بعد از انتخاب رشته اعلام خواهد شد و بلافاصله به واحد اعلام می‌شود که داوطلب را ثبت‌نام کند.
  رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امکان انتخاب رشته در چند گروه آزمایشی برای داوطلبان خبر داد، به این ترتیب داوطلبان می‌توانند در مجموعه‌های مختلف ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، ‌علوم انسانی، هنر و زبان انتخاب رشته کنند. علوی‌فاضل گفت: «داوطلب اگر بخواهد شانس خودش را مثلا در مهندسی عمران در تهران امتحان کند و هم حقوق در دانشگاه‌های تهران می‌تواند این کار را انجام دهد. اینها در دو مجموعه قرار دارند و داوطلب می‌تواند دو بار به سایت مرکز آزمون برود و یک بار در گروه ریاضی و فیزیک و یک بار در گروه علوم انسانی انتخاب رشته کند. در واقع قدرت انتخاب داوطلبان را بالا برده‌ایم. داوطلبان حتی شانس دارند در همه گروه‌ها انتخاب رشته کنند. با وسعت انتخابی که به داوطبان داده‌ایم حتما یکجا قبول خواهند شد. البته برای هر بار انتخاب رشته، داوطلب باید یک‌بار ثبت‌نام کند.» ثبت‌نام برای هر انتخاب رشته هم با پرداخت الکترونیکی خواهد بود و نیازی نیست داوطلب به مراکز پست برود. او درباره علت داده شدن چنین حق انتخابی گفت: «در بعضی رشته‌ها تقاضا ممکن است بیشتر از ظرفیت ما باشد و این مساله می‌تواند به دانشجویان انتخاب دوم بدهد. مثلا ممکن است دانشجویی بخواهد در برق و الکترونیک تهران تحصیل کند و با توجه به شرایط این رشته‌ها پذیرفته نشود. در این صورت او یک انتخاب دیگر در یک گروه دیگر خواهد داشت.»‌
  براساس گفته‌های علوی‌فاضل، پذیرش در رشته‌های پزشکی و مهندسی‌های مرغوب مراکز استان‌ها با آزمون است و داوطلبان رشته‌های با آزمون ملزم به انتخاب رشته در گروهی که در آن امتحان داده‌اند هستند اما متقاضیان دیگر رشته‌ها می‌توانند در همه گروه‌ها انتخاب رشته کنند. رئیس مرکز آزمون همچنین به داوطلبان توصیه کرد: اولویت انتخاب رشته را براساس علاقه خود انتخاب کنند چراکه محدودیت پذیرش در رشته‌ها کم است و احتمالا اگر تراز آنها به اندازه رشته باشد در رشته‌ای که می‌خواهند قبول خواهند شد. امسال برای اولین‌بار انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی هم براساس اولویت انتخاب نخواهد بود و تنها نمره کل در قبولی داوطلب تاثیرگذار است.
  علوی‌فاضل در مورد پذیرش دانشجویان گفت:‌«دانشگاه آزاد اسلامی حق را به داوطلب داده است و با هر دیپلمی، بدون محدودیت جنسیتی و بدون محدودیت سنی و بدون محدودیت‌های بومی و غیربومی داوطلبان را پذیرش می‌کند. اعتبار را به علاقه فرد داده‌ایم.» رئیس مرکز آزمون همچنین خبر داد که دفترچه‌های رشته‌های بدون آزمون و با آزمون این هفته و پیش از شروع انتخاب رشته در سایت مرکز آزمون قرار خواهد گرفت.


  ارسال توسط فسا - عیدالرحمان فیروزی

  قابل توجه داوطلبین کنکور سراسری ودانشگاه آزاداسلامی آدرس پایگاه انتخاب رشته کنکور 93آموزش وپرورش ناحیه2خرم آباد

  خیابان علوی، میدان امام(ره) دبستان شهیـد کامیاب مرکزمشاوره خانـواده

  تلفن: 4208542

  ساعت فعالیت مراکز صبــح :  12 -8   بعــدازظهر 20-16

  کارشناسی مشاوره ناحیه2خرم آباد



  ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

  به اطلاع همکاران مشاورناحیه 2 خرم آباد می رساند زمانبندی سازماندهی سال تحصیلی94-93به شرح ذیل می باشد ، مقتضی است همکاران محترم درزمان های مشخص شده حضور داشته باشید. درضمن براساس دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی درصورت عدم حضور فرد درتاریخ های ذکرشده این کارشناسی مجازبه تعین محل خدمت وی می باشد.

  1-سه شنبه مورخ 21/5/93 ساعت 9 تا 12مشاوران مرد درمحل نمازخانه اداره


  2-چهارشنبه مورخ22/5/93 ساعت 9 تا 12مشاوران زن درمحل نمازخانه اداره



  ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
  گروه مشاوره آموزش وپرورش ناحیه 2 خرم آبادموفق به کسب مقام اول گروههای آموزشی مشاوران استان گردید.براساس ارزشیابی صورت گرفته سرکارخانم ملکی چگنی سرگروه مشاوره این ناحیه به عنوان سرگروه برتر  انتخاب وازطرف گروه آموزشی استان موردتقدیر قرارگرفتند.

  کارشناسی مشاوره ناحیه 2 ضمن تبریک به سرکارخانم ملکی چگنی وهمه همکاران مشاورناحیه 2 خرم آباد آرزوی توفیق  بیشتر برای ایشان رادارد.



  ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

  با توجه به سوالات مکرر دانش آموزان و همکاران محترم در خصوص تغيير رشته از دوم به سوم، مراحل به شرح زير مي باشد:

  1-درخواست کتبي دانش آموز و  ولي( تکميل نمون برگ شماره 2/1)

  2- استعلام از آموزش جهت تغيير رشته( آيا آموزش اجازه اضافه نمودن ثبت نام در رشته مورد نظر را به آموزشگاه شما در سال آتي را مي دهد؟ و امکان ثبت نام در رشته مورد نظر در سيستم بکفا و سناد سال آتي را داريد؟

  3 - با عنايت به اضافه شدن دوره تابستان براي پايه اول و دوم توصيه مي گردد ثبت نام و تغيير رشته را در دوره تابستان انجام دهيد( براساس آيين نامه زمان تغيير ر شته خرداد و شهريور است اگر دانش آموز آمادگي داشته باشد مي تواند خرداد امتحان دهد

   4 - معرفي دروس تغيير رشته در سيستم دانا ويندوزي مدرسه موقع تعريف دروس تغيير رشته حتماً آن را غير حضوري با گروه 998 تعريف شود)

  5 - ثبت نام و انتخاب رشته( رشته دانش آموز هماني باشد که در خرداد بوده است

  6 - انتخاب واحد دروس تغيير رشته

   - 7 ثبت نمره از قسمت ورود نمرات انفرادي و حتماً نوع گروه را از اينجا به از غير حضوري به تغيير رشته تغيير دهيد( با اين کار در کارنامه سالانه جلوي دروس مورد نظر تغيير رشته مي نويسد).

  بنابراين تغيير رشته در دوره تابستان / غير حضوري/ موقع ثبت نمرات انفرادي نوع گروه به تغييررشته ثبت مي گردد.

  يادآوري: توجه داشته باشيد که اگر دانش آموز با قبولي در دروس تغيير رشته در پايه سوم در رشته جديد ثبت نام نماييد در خلاصه وضعيت دروس اختصاصي رشته جديد را جزو دروس باقيمانده خواهد آورد. و ملزم به گذراندن دروس خواهد بود. حتماً به اطلاع ولي دانش آموز و دانش آموز برسانيد كه فارغ التحصيل شهريور سال سوم خواهد شد.

   


  ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
   
  تاريخ : ۹۳/۰۴/۱۲
  دانلود آیین نامه متوسطه روزانه (جدید ) جهت دریافت فایل کلیک نمایید 

  دانلود آیین نامه متوسطه بزرگسال  جهت دریافت فایل کلیک نمایید

  دانلود آیین نامه پیش دانشگاهی روزانه ( جدید )  جهت دریافت کلیک نمایید

  دانلود آیین نامه پپیش دانشگاهی بزرگسالان   جهت دریافت کلیک نمایید



  ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
  شاهده کلید سوالات

   
  • در هنگام وارد کردن اطلاعات، زبان کيبرد سيستم خود را تغييرندهيد.
  • كیبرد سيستم بر روي En باشد
  • کليد Caps Lock بايد خاموش باشد.

  لینک مشاهده کلید سوالات 

   



  ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
   
  تاريخ : ۹۳/۰۴/۱۲

  تعیین مجدد شاخه یا رشته

  با استناد به ماده 5-111 آیین نامه آموزشی متوسطه روزانه زمان تعيين شاخه يا رشته مجدّد حدّاكثر تا پايان شهريور ماه و يا مهر ( به استناد راي 856 شوراي عالي  90/12/2 کلمه ( و یا مهرماه ) اضافه شد ) پایه اول می باشد و  دانش آموز مي تواند در امتحان تعيين رشته ، درس يا درسهايي كه شرايط را براي وي در شاخه و يا رشته هاي مورد نظر فراهم مي كند همزمان با امتحانات شهريور ماه و يا مهر ماه شركت كند.



  ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

  ** مقطع متوسطه ( دوره دوم ) **

  شرایط فارغ التحصیلی در مقطع متوسطه ( سال سوم )

  با استناد به ماده 91 آیین نامه آموزشی متوسطه دوره روزانه و ماده 70 آیین نامه آموزشی بزرگسالان دانش آموزی فارغ التحصیل شناخته می شود که :

  الف  در کلیه واحد های درسی دوره متوسطه در رشته مربوط ( حداقل 96واحد درسی ) قبول شده باشد.

  ب  معدل کل وی حداقل 10 باشد. 

  تبصره 1: چنانچه دانش آموزی از مجموعه درس های دوره متوسطه ، حداکثر در چهار عنوان درسی دو عنوان نهایی و دو عنوان غیر نهایی ) آخرین نمره درس وی ( سالانه یا تابستانی یا غیرحضوری ) 7 و بیشتر و معدل کل وی نیزحداقل 10 باشد ، فارغ التحصیل شناخته می شود. آن دسته از درس هایشاخه فنی و حرفه ای که نصاب قبولی آنها 12 است و همچنین استاندار مهارت ( درس های مهارتی ) و کارورزی در شاخه کاردانش مشمول این تبصره نمی شود.

  * نکته مهم : با توجه به اینکه بر اساس اصلاحیه آیین نامه آموزشی قابل اجرا از مهرماه 90 ، پایه اول متوسطه از سال تحصیلی 91- 90 و بعد آن ، مردودی ندارد لذا فارغ التحصیلان دوره جاری (خرداد 93 ) که قبولی پایه اول متوسطه خود را در سال تحصیلی 91-90 کسب نموده اند  مشمول تبصره 1(استفاده از 4 تکماده ) می شوند اما چنانچه دانش آموزی قبل از سال تحصیلی 91-90  قبولی پایه اول را کسب کرده باشد  مشمول این آیین نامه جدید نمی شود و با ایشان مطابقت آیین نامه قدیم ( استفاده از حداکثر 2 تکماده ) در سال جاری رفتار خواهدشد .

  تبصره 2 :

  در شاخه کاردانش و آن دسته از رشته های فنی و حرفه ای که دروس آنها امتحان نهایی ندارد ، دانش آموزان می توانند حداکثر در 4 عنوان درسی غیر نهایی از تبصره یک ماده 91 اصلاحات آیین نامه آموزشی دوره سه ساله متوسطه روزانه ( سالی واحدی ) با رعایت سایر شرایط و ضوابط مندرج در تبصره استفاده نمایند.( با استناد به نامه شماره 43211/120-27/12/91 شورای عالی وزارت )

  ** مقطع پیش دانشگاهی **

  شرایط فارغ التحصیلی در دوره پیش دانشگاهی

  بر اساس ماده 58 آیین نامه پیش دانشگاهی روزانه  و مواد 31 و 33 آیین نامه پیش دانشگاهی بزرگسالان ، دانش آموزی فارغ التحصیل شناخته می شود که شرایط ذیل را دارا باشد :

  الف  در کلیه واحد های درسی دوره پیش دانشگاهی در رشته مربوط ( گذراندن 24 واحد درسی بدون احتساب واحد انضباط ) قبول شده باشد.

  ب  معدل کل وی حداقل 10 باشد.

  تبصره 1 : چنانچه پس از امتحانات خردادماه و یا شهریورماه دانش آموزی صرفاً در یک عنوان درسی نمره ( سالانه )بین 7 تا 10 را کسب نماید و معدل کل وی نیز حداقل 10 باشد با رعایت سایر شرایط فارغ التحصیل شناخته می شود.

  تبصره 2 : عدم استفاده از شرایط تبصره 1 این ماده در نوبت امتحانی خرداد ماه با درخواست کتبی ولی دانش آموز بلامانع است.



  ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي