گروه آموزشی مشاوران
وبلاگ گروهی مشاوران مدارس ایران

تغییر کوچکی در صفحه ورود به بخش مدیریت برای وبلاگهای گروهی ایجاد شده است. تا پیش از این نویسندگان وبلاگهای گروهی بر روی لینک ورود به بخش مدیریت وبلاگهای گروهی کلیک و آنجا نام کاربری خود، آدرس وبلاگ و کلمه عبور خود را تایپ می کردند البته این امکان نیز وجود داشت که با ترکیب نام کاربری و بخش اول آدرس وبلاگ به عنوان نام کاربری در به صفحه ورود به بخش مدیریت وارد شد. برای تسهیل و یکسان سازی شیوه دوم به عنوان شیوه نهایی انتخاب شده است.

نویسندگان وبلاگهای گروهی میتوانند به جای نام کاربری ، ترکیبی از نام کاربری سابق خود که توسط مدیر وبلاگ تعریف شده به همراه علامت @ و بخش اول آدرس وبلاگ را وارد کنند. بطور مثال اگر آدرس وبلاگ  gam.blogfa.com است و نام سابق کاربری نویسنده arash است کافیست در صفحه ورود به بخش مدیریت وبلاگ به جای نام کاربری عبارت arash@gam  را وارد کنند.ارسال توسط عظیمی- مدیر وبلاگ
- اندازه متن: + - کد خبر: 21280پنجشنبه، 30 مرداد 1393 - 21:29
فرهنگیان نیوز منتشر کرد
حذف کامل پست مشاوره مدارس راهنمایی

فرهنگیان نیوز - تدبیر:

بخشنامه در وزارت آموزش وپرورش مبنی بر انتقال مشاوران مقاطع راهنمایی به مقطع ابتدایی وحذف کامل مشاوره مقطع راهنمایی، به صورت اجباری صادر شده است این در حالی است که نه تنها مقطع راهنمایی نیاز جدی به مشاوره دارد بلکه در سال تحصیلی بعدی نیز دانش آموزان کلاس نهم نیاز به انتخاب رشته دارند ونیاز مشاور خیلی زیاد در مدارس راهنمایی احساس می گردد .
چرا وقتی آقای وزیر اعلام می کند که چندین هزار نیروی مازاد داریم با برنامه ریزی غیر اصولی نیرو های آموزش دیده فعال مدارس خصوصا مشاوران را به مقاطع دیگر انتقال می دهد
این در حال است که تمام بزرگان ومتفکران آموزش در تمام کشورها به وجود مشاوران حتی در مدارس ابتدایی نیز اذعان دارند ولی در کشور ما نتنها تمام هزینه های صرف شده برای ایجاد پست مشاوره در مدارس راهنمایی را به حساب نمی آورند بلکه امکانات موجود را نیز از میان می برند
در مورد حذف کامل پست مشاورهمدارس راهنمایی وتوجه نکردن مسئولان حوزه آموزشی کشور چند نکته مورد توجه است
1- وجود مشاور در تمام مقاطع یکی از ضروریات بوده وهست ویکی از علل پیشرفت کشور های غربی دنبال نمودن وجود مشاوران در تمام سازمانها وصنایع از قرن نوزدهم بوده است
2- با وجود نیروهای مازاد در آموزش وپرورش به گفته خود وزیر پس چرا از این نیرو ها استفاده نمی شود
3- تمام مشاوران مدارس که قبلا در مدارس بودند به صورت فعال و تخصصی کار می کردند
4- در یک ماه با قیمانده از سال تحصیلی چطور می توان آموزشهای لازم برای حضور در مدارس ابتدایی را انجام داد
5- استخدام مشاوران که در دولت قبل انجام گردید با صرف هزینه های زیاد از جمله کلاس های ضمن خدمت زیاد ی انجام شد پس چرا باید یک کار را چند بار تکرار کنیم
6- هم اکنون مشکلات روانی ورفتاری زیادی گریبان گیر دانش آموزان راهنمایی است چرا با تصمیمات غلط به بیشتر شدن مشکلات دامن زده می شود
7- تمام شماوران مدارس فعال وبه صورت تخصصی استخدام شد ه اند و نیروی مازاد محسوب نمی شوند چرا باید یک نیروی فعال ومتخصص به همین راحتی وبا اجبار به دوره دیگر فرستاده شود

تعداد بازدید: 211 ،

اضافه نمودن به:Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 3 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب(قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
لطفا تیتر خبرتان را اصلاح کنید . پست مشاوره در مدارس راهنمایی به صورت کامل حذف گردید
13 0
 
لطفا برای اعلام نظر ورسیدن آن به گوش مسئولان به این لینک بروید
 
 حذف کامل پست مشاوره راهنمایی
 

برچسب‌ها: حذف مشاوران مدارس راهنمایی

ارسال توسط جرقويه اصفهان-حجت اله وهابي
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امکان انتخاب رشته در چند گروه آزمایشی برای داوطلبان خبر داد، به این ترتیب داوطلبان می‌توانند در مجموعه‌های مختلف ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، ‌علوم انسانی، هنر و زبان انتخاب رشته کنند.
کد خبر: ۴۲۳۸۷۷
تاریخ انتشار:۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۶-09 August 2014
 
 منبع :تابناک
مهلت انتخاب رشته‌محل‌های بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبانی که می‌خواهند در رشته‌های کارشناسی تحصیل کنند از روز سه‌شنبه این هفته، 21 مردادماه آغاز خواهد شد و تا شنبه اول شهریورماه ادامه خواهد داشت. 
مجتبی علوی‌فاضل، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر در گفت‌وگو با فرهیختگان، تاکید کرد که همه متقاضیان تحصیل در دانشگاه، اعم از کسانی که در آزمون سراسری شرکت کرده‌اند یا نکرده‌اند، می‌توانند در این انتخاب رشته شرکت و در دانشگاه ثبت‌نام کنند.
علوی‌فاضل گفت: «همه کسانی که در آزمون امسال شرکت کرده‌اند مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی شده‌اند، اما چون سازمان سنجش آزمون را برگزار کرده داوطلبان باید وارد سایت دانشگاه آزاد اسلامی شوند و انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی را انجام دهند. همه داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند مجازند از سه‌شنبه 21 مردادماه تا شنبه اول شهریور‌ماه به سایت مرکز آزمون به آدرس azmoon.org مراجعه کنند و با کدی که سایت سازمان سنجش زیر کارنامه آنها قرار داده وارد سایت شوند و 20 رشته را در مجموعه‌ای که در آن امتحان داده‌اند انتخاب کنند.»
با ورودی کدی که سازمان سنجش به داوطلبان داده است اطلاعات داوطلب در سایت پیش روی او قرار می‌گیرد و او قادر به انتخاب رشته می‌شود.
علوی‌فاضل همچنین از امکان انتخاب رشته برای کسانی که در آزمون شرکت نکرده یا اصلا ثبت‌نام نکرده‌اند در رشته‌های بدون آزمون خبر داد. او گفت: «علاوه‌بر انتخاب رشته کسانی که در آزمون شرکت کردند، همه کسانی که در آزمون شرکت کرده‌اند یا نکرده‌اند، اساسا علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه، می‌توانند وارد سایت آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شوند و برای 15500 رشته‌محل انتخاب رشته کنند. در واقع دو بخش انتخاب رشته داریم؛ اول کسانی که در آزمون شرکت کرده‌اند و دوم کسانی که اصلا آزمون هم نداده‌اند. برای این دسته هم دیر نشده است و می‌توانند الان ثبت‌نام و انتخاب رشته ‌کنند.» بنا به گفته علوی‌فاضل 15500 رشته یعنی 3/96 درصد رشته‌های دانشگاه بدون آزمون هستند و اعلام نتایج انتخاب رشته‌های بدون آزمون هم سه یا چهار روز بعد از انتخاب رشته اعلام خواهد شد و بلافاصله به واحد اعلام می‌شود که داوطلب را ثبت‌نام کند.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امکان انتخاب رشته در چند گروه آزمایشی برای داوطلبان خبر داد، به این ترتیب داوطلبان می‌توانند در مجموعه‌های مختلف ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، ‌علوم انسانی، هنر و زبان انتخاب رشته کنند. علوی‌فاضل گفت: «داوطلب اگر بخواهد شانس خودش را مثلا در مهندسی عمران در تهران امتحان کند و هم حقوق در دانشگاه‌های تهران می‌تواند این کار را انجام دهد. اینها در دو مجموعه قرار دارند و داوطلب می‌تواند دو بار به سایت مرکز آزمون برود و یک بار در گروه ریاضی و فیزیک و یک بار در گروه علوم انسانی انتخاب رشته کند. در واقع قدرت انتخاب داوطلبان را بالا برده‌ایم. داوطلبان حتی شانس دارند در همه گروه‌ها انتخاب رشته کنند. با وسعت انتخابی که به داوطبان داده‌ایم حتما یکجا قبول خواهند شد. البته برای هر بار انتخاب رشته، داوطلب باید یک‌بار ثبت‌نام کند.» ثبت‌نام برای هر انتخاب رشته هم با پرداخت الکترونیکی خواهد بود و نیازی نیست داوطلب به مراکز پست برود. او درباره علت داده شدن چنین حق انتخابی گفت: «در بعضی رشته‌ها تقاضا ممکن است بیشتر از ظرفیت ما باشد و این مساله می‌تواند به دانشجویان انتخاب دوم بدهد. مثلا ممکن است دانشجویی بخواهد در برق و الکترونیک تهران تحصیل کند و با توجه به شرایط این رشته‌ها پذیرفته نشود. در این صورت او یک انتخاب دیگر در یک گروه دیگر خواهد داشت.»‌
براساس گفته‌های علوی‌فاضل، پذیرش در رشته‌های پزشکی و مهندسی‌های مرغوب مراکز استان‌ها با آزمون است و داوطلبان رشته‌های با آزمون ملزم به انتخاب رشته در گروهی که در آن امتحان داده‌اند هستند اما متقاضیان دیگر رشته‌ها می‌توانند در همه گروه‌ها انتخاب رشته کنند. رئیس مرکز آزمون همچنین به داوطلبان توصیه کرد: اولویت انتخاب رشته را براساس علاقه خود انتخاب کنند چراکه محدودیت پذیرش در رشته‌ها کم است و احتمالا اگر تراز آنها به اندازه رشته باشد در رشته‌ای که می‌خواهند قبول خواهند شد. امسال برای اولین‌بار انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی هم براساس اولویت انتخاب نخواهد بود و تنها نمره کل در قبولی داوطلب تاثیرگذار است.
علوی‌فاضل در مورد پذیرش دانشجویان گفت:‌«دانشگاه آزاد اسلامی حق را به داوطلب داده است و با هر دیپلمی، بدون محدودیت جنسیتی و بدون محدودیت سنی و بدون محدودیت‌های بومی و غیربومی داوطلبان را پذیرش می‌کند. اعتبار را به علاقه فرد داده‌ایم.» رئیس مرکز آزمون همچنین خبر داد که دفترچه‌های رشته‌های بدون آزمون و با آزمون این هفته و پیش از شروع انتخاب رشته در سایت مرکز آزمون قرار خواهد گرفت.


ارسال توسط فسا - عیدالرحمان فیروزی

قابل توجه داوطلبین کنکور سراسری ودانشگاه آزاداسلامی آدرس پایگاه انتخاب رشته کنکور 93آموزش وپرورش ناحیه2خرم آباد

خیابان علوی، میدان امام(ره) دبستان شهیـد کامیاب مرکزمشاوره خانـواده

تلفن: 4208542

ساعت فعالیت مراکز صبــح :  12 -8   بعــدازظهر 20-16

کارشناسی مشاوره ناحیه2خرم آبادارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

به اطلاع همکاران مشاورناحیه 2 خرم آباد می رساند زمانبندی سازماندهی سال تحصیلی94-93به شرح ذیل می باشد ، مقتضی است همکاران محترم درزمان های مشخص شده حضور داشته باشید. درضمن براساس دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی درصورت عدم حضور فرد درتاریخ های ذکرشده این کارشناسی مجازبه تعین محل خدمت وی می باشد.

1-سه شنبه مورخ 21/5/93 ساعت 9 تا 12مشاوران مرد درمحل نمازخانه اداره


2-چهارشنبه مورخ22/5/93 ساعت 9 تا 12مشاوران زن درمحل نمازخانه ادارهارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
گروه مشاوره آموزش وپرورش ناحیه 2 خرم آبادموفق به کسب مقام اول گروههای آموزشی مشاوران استان گردید.براساس ارزشیابی صورت گرفته سرکارخانم ملکی چگنی سرگروه مشاوره این ناحیه به عنوان سرگروه برتر  انتخاب وازطرف گروه آموزشی استان موردتقدیر قرارگرفتند.

کارشناسی مشاوره ناحیه 2 ضمن تبریک به سرکارخانم ملکی چگنی وهمه همکاران مشاورناحیه 2 خرم آباد آرزوی توفیق  بیشتر برای ایشان رادارد.ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

با توجه به سوالات مکرر دانش آموزان و همکاران محترم در خصوص تغيير رشته از دوم به سوم، مراحل به شرح زير مي باشد:

1-درخواست کتبي دانش آموز و  ولي( تکميل نمون برگ شماره 2/1)

2- استعلام از آموزش جهت تغيير رشته( آيا آموزش اجازه اضافه نمودن ثبت نام در رشته مورد نظر را به آموزشگاه شما در سال آتي را مي دهد؟ و امکان ثبت نام در رشته مورد نظر در سيستم بکفا و سناد سال آتي را داريد؟

3 - با عنايت به اضافه شدن دوره تابستان براي پايه اول و دوم توصيه مي گردد ثبت نام و تغيير رشته را در دوره تابستان انجام دهيد( براساس آيين نامه زمان تغيير ر شته خرداد و شهريور است اگر دانش آموز آمادگي داشته باشد مي تواند خرداد امتحان دهد

 4 - معرفي دروس تغيير رشته در سيستم دانا ويندوزي مدرسه موقع تعريف دروس تغيير رشته حتماً آن را غير حضوري با گروه 998 تعريف شود)

5 - ثبت نام و انتخاب رشته( رشته دانش آموز هماني باشد که در خرداد بوده است

6 - انتخاب واحد دروس تغيير رشته

 - 7 ثبت نمره از قسمت ورود نمرات انفرادي و حتماً نوع گروه را از اينجا به از غير حضوري به تغيير رشته تغيير دهيد( با اين کار در کارنامه سالانه جلوي دروس مورد نظر تغيير رشته مي نويسد).

بنابراين تغيير رشته در دوره تابستان / غير حضوري/ موقع ثبت نمرات انفرادي نوع گروه به تغييررشته ثبت مي گردد.

يادآوري: توجه داشته باشيد که اگر دانش آموز با قبولي در دروس تغيير رشته در پايه سوم در رشته جديد ثبت نام نماييد در خلاصه وضعيت دروس اختصاصي رشته جديد را جزو دروس باقيمانده خواهد آورد. و ملزم به گذراندن دروس خواهد بود. حتماً به اطلاع ولي دانش آموز و دانش آموز برسانيد كه فارغ التحصيل شهريور سال سوم خواهد شد.

 


ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
دانلود آیین نامه متوسطه روزانه (جدید ) جهت دریافت فایل کلیک نمایید 

دانلود آیین نامه متوسطه بزرگسال  جهت دریافت فایل کلیک نمایید

دانلود آیین نامه پیش دانشگاهی روزانه ( جدید )  جهت دریافت کلیک نمایید

دانلود آیین نامه پپیش دانشگاهی بزرگسالان   جهت دریافت کلیک نماییدارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
شاهده کلید سوالات

 
  • در هنگام وارد کردن اطلاعات، زبان کيبرد سيستم خود را تغييرندهيد.
  • كیبرد سيستم بر روي En باشد
  • کليد Caps Lock بايد خاموش باشد.

لینک مشاهده کلید سوالات 

 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

تعیین مجدد شاخه یا رشته

با استناد به ماده 5-111 آیین نامه آموزشی متوسطه روزانه زمان تعيين شاخه يا رشته مجدّد حدّاكثر تا پايان شهريور ماه و يا مهر ( به استناد راي 856 شوراي عالي  90/12/2 کلمه ( و یا مهرماه ) اضافه شد ) پایه اول می باشد و  دانش آموز مي تواند در امتحان تعيين رشته ، درس يا درسهايي كه شرايط را براي وي در شاخه و يا رشته هاي مورد نظر فراهم مي كند همزمان با امتحانات شهريور ماه و يا مهر ماه شركت كند.ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

** مقطع متوسطه ( دوره دوم ) **

شرایط فارغ التحصیلی در مقطع متوسطه ( سال سوم )

با استناد به ماده 91 آیین نامه آموزشی متوسطه دوره روزانه و ماده 70 آیین نامه آموزشی بزرگسالان دانش آموزی فارغ التحصیل شناخته می شود که :

الف  در کلیه واحد های درسی دوره متوسطه در رشته مربوط ( حداقل 96واحد درسی ) قبول شده باشد.

ب  معدل کل وی حداقل 10 باشد. 

تبصره 1: چنانچه دانش آموزی از مجموعه درس های دوره متوسطه ، حداکثر در چهار عنوان درسی دو عنوان نهایی و دو عنوان غیر نهایی ) آخرین نمره درس وی ( سالانه یا تابستانی یا غیرحضوری ) 7 و بیشتر و معدل کل وی نیزحداقل 10 باشد ، فارغ التحصیل شناخته می شود. آن دسته از درس هایشاخه فنی و حرفه ای که نصاب قبولی آنها 12 است و همچنین استاندار مهارت ( درس های مهارتی ) و کارورزی در شاخه کاردانش مشمول این تبصره نمی شود.

* نکته مهم : با توجه به اینکه بر اساس اصلاحیه آیین نامه آموزشی قابل اجرا از مهرماه 90 ، پایه اول متوسطه از سال تحصیلی 91- 90 و بعد آن ، مردودی ندارد لذا فارغ التحصیلان دوره جاری (خرداد 93 ) که قبولی پایه اول متوسطه خود را در سال تحصیلی 91-90 کسب نموده اند  مشمول تبصره 1(استفاده از 4 تکماده ) می شوند اما چنانچه دانش آموزی قبل از سال تحصیلی 91-90  قبولی پایه اول را کسب کرده باشد  مشمول این آیین نامه جدید نمی شود و با ایشان مطابقت آیین نامه قدیم ( استفاده از حداکثر 2 تکماده ) در سال جاری رفتار خواهدشد .

تبصره 2 :

در شاخه کاردانش و آن دسته از رشته های فنی و حرفه ای که دروس آنها امتحان نهایی ندارد ، دانش آموزان می توانند حداکثر در 4 عنوان درسی غیر نهایی از تبصره یک ماده 91 اصلاحات آیین نامه آموزشی دوره سه ساله متوسطه روزانه ( سالی واحدی ) با رعایت سایر شرایط و ضوابط مندرج در تبصره استفاده نمایند.( با استناد به نامه شماره 43211/120-27/12/91 شورای عالی وزارت )

** مقطع پیش دانشگاهی **

شرایط فارغ التحصیلی در دوره پیش دانشگاهی

بر اساس ماده 58 آیین نامه پیش دانشگاهی روزانه  و مواد 31 و 33 آیین نامه پیش دانشگاهی بزرگسالان ، دانش آموزی فارغ التحصیل شناخته می شود که شرایط ذیل را دارا باشد :

الف  در کلیه واحد های درسی دوره پیش دانشگاهی در رشته مربوط ( گذراندن 24 واحد درسی بدون احتساب واحد انضباط ) قبول شده باشد.

ب  معدل کل وی حداقل 10 باشد.

تبصره 1 : چنانچه پس از امتحانات خردادماه و یا شهریورماه دانش آموزی صرفاً در یک عنوان درسی نمره ( سالانه )بین 7 تا 10 را کسب نماید و معدل کل وی نیز حداقل 10 باشد با رعایت سایر شرایط فارغ التحصیل شناخته می شود.

تبصره 2 : عدم استفاده از شرایط تبصره 1 این ماده در نوبت امتحانی خرداد ماه با درخواست کتبی ولی دانش آموز بلامانع است.ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
فرج اله شاهوردی زاده معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد ضمن تشکر از زحمات یک سال گذشته کلیه فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان بروجرد به ارائه گزارشی از مجموعه موفقیت های دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان بروجرد پرداخت.ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ

       امروزه اطلاع رساني بخشي از وظايف سازمانها و ادارات مي باشد و از آنجایی که این مدیریت  پاسخگويي متعهدانه واطلاع رساني مناسب عملكردها را به مردم خوب و صميمي  ((شهر استعدادهای درخشان)) از وظایف اصلی خود می داند ، گوشه اي از موفقيت ها و تلاش هاي دانش آموزان و فرهنگيان شهر بروجرد را در سال تحصیلی 93/92 به اطلاع همگان می رسانیم تا همشهریان عزیز درسالی که به فرموده مقام معظم رهبری((سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی )) نام گرفته در جريان اقدامات و فعالیت های جهادی تیم کاری موفق اداره آموزش و پرورش بروجرد و وضعيت بزرگترين مجموعه ي اداري شهر و متولي اصلي تعليم و تربيت با قریب 50000 هزار نفر دانش آموز  و 7000 همكار شاغل و بازنشسته قرار گيرند.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/04/04
قابل توجه همکاران مشاور 

 

سازماندهی سال تحصیلی 94-93 طبق سال تحصیلی قبلی می باشد و در این سال سازماندهی صورت نمی گیرد 

کارشناس مشاوره تربیتی و تحصیلیارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/04/04

به اطلاع کلیه همکاران مشاور می رساند

 هفته اول تیرماه حضور همکار در محل کار موظفی الزامی می باشد 

کارشناس مشاوره تربیتی و تحصیلیارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/04/03
به اطلاع همکاران محترم مشاور ناحیه 2خرم آباد می رساند جهت اطلاع ازامتیازسازماندهی خود به وبلاگ کارشناسی مشاوره به آدرس:  /http://kman2k.blogfa.com   مراجعه نمایند.

کارشناسی مشاوره ناحیه 2خرم آبادارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
 
تاريخ : 93/03/31
جناب آقای روزبهانی انتصاب شایسته شما را به سمت معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد تبریک عرض می نماییم وبا آرزوی موفقیت برای تان .

کارشناسی مشاوره تربیتی و هدایت تحصیلی
 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
به همت مشاوره اداره کل کمیته امدادامام(ره) لرستان کارگاه آموزشی ویژه مدرسین آموزش خانواده باحضوراعضای کمته مشاوران وآموزش همگانی استان برگزارگردید.دراین کلاس آموزشی تعدادی ازمشاوران ناحیه 2 خرم آباد نیزحضور داشتند. مدرس کارگاه آقای دکترکردی از اساتید دانشگاه درزمینه شیوه ای آموزشی خانواده به حاضرین مطالبی ارائه نمودند.ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
 
تاريخ : 93/03/19
به اطلاع کلیه مشاوران محترم مدارس ناحیه 2خرم آباد می رساندجلسه فردا (سه شنبه20/3/93)به دلیل هم زمانی باکارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به زمان دیگری موکول می گردد.تاریخ وساعت برگزاری جلسه اعلام خواهدشد.


ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور
مورخ 93/3/13 در دبستان استثنایی احیا ،جلسه گروه مشاوران دبیرستان دوره اول (مقطع راهنمایی ) برگزار گردید  جلسه با تلاوت آیات قران مجید آغاز شد  وباعرض خیر مقدم جناب آقای گودرزی کارشناس مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره  آموزش و پرورش شهرستان و ارائه مطالبی در مورد اهمیت و ضرورت  توسعه متوازن رشته های تحصیلی در سالهای آینده پرداختند در ادامه جناب  آقای معماری سرگروه مشاورین دبیرستان دوره دوم ضمن خیر مقدم و تشکر از کلیه همکاران که طی یکسال همراهی نموده اند . و درادامه سرکار خانم گلپرور در مورد دانش آموزان دیر آموز و کم توان ذهنی مطالبی را ارائه نمودند . در پایان جلسه از نفرات فعال هفته مشاغل تقدیر به عمل آمد و بازدیدی از دبستان کودکان استثنایی به عمل آمد.

 

ویرایش و ثبت مجدد از طرف مدیریت وبلاگ

 

 ادامه مطلب...
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
 
تاريخ : 93/03/13

جلسه مشاوران

با سلام و احترام

با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) ،بدینوسیله از کلیه مشاوران محترم مدارس دعوت میشود که طبق جدول ذیل در جلسات خرداد ماه گروه مشاوران شرکت نمایند .

جدول برنامه جلسات مشاوران خرداد ماه

ردیف

مشاوران مقطع تحصیلی

روز

تاریخ

ساعت

مکان جلسه

1

دوره اول متوسطه و ابتدایی و استثنایی

سه شنبه

13/3/1393

9صبح

آموزشگاه احیا –خیابان رودکی ابتدای خیابان شهید مهرافزون جنب آموزشگاه تزکیه تلفن 3536802

2

دوره دوم متوسطه (دبیرستان و هنرستان)

یکشنبه

18/3/1393

9صبح

اداره آموزش و پرورش سالن گروههای آموزشی

 

 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

به اطلاع می رساند واحد کارشناسی مشاوره و فنی و حرفه ای اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد در راستای اجرای برنامه های پنجم توسعه و توسعه متوازن رشته های نظری و فنی جهت ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان سال اول دوره دوم متوسطه( دبیرستان) اقدام و راه اندازی و تاسیس رشته های تحصیلی زیر در هنرستانهای شهرستان بروجرد نموده است خواهشمند در این خصوص اطلاع رسانی لازم به دانش آموزان سال اول و اولیاء آنها صورت گیرد .

جدول رشته های جدیدالتاسیس هنرستانهای شهرستان بروجرد جهت سال تحصیلی 92-94

ردیف

عناوین رشته های پیشنهادی

پسر

دخترانه

1

کشت گیاهان دارویی

*

-

2

پرورش گیاهان آپارتمانی

*

-

3

مرتعداری

*

-

4

تولید نهال وجنگل کاری

*

-

5

آبخیز داری

*

-

6

پرورش و تولید زنبور عسل

*

-

7

تعمیر ماشینهای ثابت کشاورزی

*

-

8

بهداشت دام و طیور

*

*

9

زراعت زعفران

*

-

10

ایجاد و نگهداری فضای سبز

*

-ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

برای دانلود  و مشاهده بروشورهای مربوط  ادامه مطلب را ملاحظه فرمایید .

ویرایش و ثبت مجدد از طرف مدیریت وبلاگادامه مطلب...
ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
مننارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
0202.jpgارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
03700636397530765935.jpg   79334502798879707094.jpg 

72445604542292935120.jpg   60498350478322841323.jpg

85592426286642969284.jpg

طرح مراقبت از خود ویژه دانش آموزان در معرض خطر دوره ابتدائی پایه ششه ابتدائی دبستان هاتف  شهرستان بروجرد مورخ 93/2/20 و 93/2/22 از سوی هسته مشاوره شهرستان برگزار گردید مدرس طرح مذکور سرکار خانم کاوند از مشاوران شهرستان بروجرد بودند . محور این جلسات آموزش و تمرین مهارت های اجتماعی ،بین فردی بوده است لذا عناوینی بدین شرح به دانش آموزان آموزش داده شد مهارت دوست یابی،مهارت نه گفتن ،جرات ورزی،مراقبت از خود در برابر آسیب های اخلاقی و اعتیاد مهارت های تصمیم گیری و خود ارزشمندی به دانش آموزان داده شده شد.

 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
طرح مراقبت از خود ویژه دانش آموزان در معرض خطر دوره ابتدائی پایه ششه ابتدائی دبستان 13 آبان شهرستان بروجرد مورخ 93/2/15 و 93/2/16 از سوی هسته مشاوره شهرستان برگزار گردید مدرس طرح مذکور سرکار خانم توکلی از مشاوران شهرستان بروجرد بودند . محور این جلسات آموزش و تمرین مهارت های اجتماعی ،بین فردی بوده است لذا عناوینی بدین شرح به دانش آموزان آموزش داده شد مهارت دوست یابی،مهارت نه گفتن ،جرات ورزی،مراقبت از خود در برابر آسیب های اخلاقی و اعتیاد مهارت های تصمیم گیری و خود ارزشمندی به دانش آموزان داده شده شد.تالارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
جلسه کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری مورخ 93/2/21و93/2/23 در دبیرستان دوره اول امام علی(ع) توسط هسته مشاوره شهرستان ویژه دانش آموزان پرخطر برگزار گردید مدرس دوره مذکور جناب آقای حسنی نیا  از مشاورین  شهرستان بروجرد بودند هدف از اجرای این طرح، آموزش دانش آموزان دوره ی اول متوسطه بوده و آشنایی آنها با مهارت حل مسئله و ،تفکر انتقادی  ، کنترل هیجانات کنترل خشم وبا هدف پیش گیری نوع اول و دوم از رفتارهای پرخطر و آسیب های روانی و ارتقا سطح سلامت روانی دانش آموزان بوده است.

71819592168785604038.jpg   71775559934308970431.jpg

56539048879080014724.jpg   29611383323069369804.jpg

13784774151395764943.jpg   46721847861679710607.jpg

 

 ارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي
کارگاههای توانمندسازی روانی رفتاری وتحصیلی دانش آموزان درمدارس متوسطه اول ودوم درسال تحصیلی 93 - 92 توسط مشاوران ناحیه 2 خرم آباد برگزار گردید.

 ویرایش و ثبت مجدد از طرف مدیریت وبلاگ

 ادامه مطلب...
ارسال توسط خرم آباد - محمدرضا نادرپور

کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری ویژ دانش آموزان در معرض خطر شهرستان بروجرد روستای گنجینه

 

دومین جلسه gfکارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری مورخ 29/2/93 در روستای گنجینه توسط هسته مشاوره شهرستان ویزه دانش آموزان پرخطر برگزار گردید مدرس دوره مذکور جناب آقای یگانه قطبی از اعضای هسته مشاوره شهرستان بروجرد بودند هدف از اجرای این طرح، آموزش دانش آموزان دوره ی اول متوسطه بوده و آشنایی آنها با مهارت حل مسئله و ،جرات ورزی ، مهارت نه گفتن وبا هدف پیش گیری نوع اول و دوم از رفتارهای پرخطر و آسیب های روانی و ارتقا سطح سلامت روانی دانش آموزان بوده استارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری ویژ دانش آموزان در معرض خطر شهرستان بروجرد روستای گنجینه

اولین جلسه کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و تاب آوری مورخ 21/2/93 در روستای گنجینه توسط هسته مشاوره شهرستان ویزه دانش آموزان پرخطر برگزار گردید مدرس دوره مذکور جناب آقای یگانه قطبی از اعضای هسته مشاوره شهرستان بروجرد بودند هدف از اجرای این طرح، آموزش دانش آموزان دوره ی اول متوسطه بوده و آشنایی آنها با مهارت حل مسئله و ،جرات ورزی ، مهارت نه گفتن وبا هدف پیش گیری نوع اول و دوم از رفتارهای پرخطر و آسیب های روانی و ارتقا سطح سلامت روانی دانش آموزان بوده استارسال توسط بروجرد- مهرداد گودرزي

Online User