گروه آموزشی مشاوران

وبلاگ گروهی مشاوران مدارس ایران

آزمون سنجش رفتاری روانی دانش آموزان پایه اول متوسطه و 40 درصد از دانش آموزان راهنمایی شهر تهران برگز

رئیس گروه مشاوره تربیتی آموزش و پرورش شهر تهران گفت : آزمون سنجش رفتاری روانی دانش آموزان پایه اول متوسطه و 40 درصد از دانش آموزان راهنمایی شهر تهران برگزار می شود.

ابوالفضل رحمانی در مصاحبه با خبرنگار ما افزود:این آزمون سال تحصیلی گذشته با شرکت دانش آموزان پایه اول متوسطه برگزار و نتایج آن گردآوری و در پرونده ویژه دانش آموزان درج شد و امسال فراگیرتر برگزار می شود .
وی گفت: با استفاده از نتایج این آزمون می توان تصویر مناسبی از وضع رفتاری روانی دانش آموزان در اختیار داشت و از آن برای مشاوره تحصیلی ، درمان اختلالات رفتاری و ارجاع احتمالی آن به مراکز تخصصی استفاده کرد.
رحمانی افزود: همچنین با استفاده از نتایج این آزمون مشخص می شود که هر مدرسه به چه آموزش هایی نیاز دارد و برای رفع مشکلات رفتاری یا مداخلات درمانی می توان بهتر برنامه ریزی کرد.
وی با اشاره به آغاز هفته سلامت روان در کشور گفت: امسال برنامه های هفته بهداشت روان با شعار جهانی quotation mark خطر بروز افسردگی در دانش آموزان را جدی بگیرید quotation mark برگزار می شود زیرا به گفته دبیرکل سازمان ملل متحد ، 350 میلیون نفر در جهان به افسردگی مبتلا هستند .
رحمانی با هشدار درباره آثار تهاجم فرهنگی بر دانش آموزان کشورمان ، تصریح کرد: اختلالاتی مانند متارکه ، طلاق های عاطفی و مصرف مواد مخدر به بروز مشکلاتی مانند اضطراب و افسردگی برای دانش آموزان منجر می شود.
وی گفت : این آثار بر دانش آموزان کلانشهر تهران به علت مشکلاتی مانند آلودگی صنعتی ، آلودگی هوا و ترافیک شدیدتر از مناطق کم جمعیت کشور است.
رحمانی افزود : از دانش آموزانی که مبتلا به افسردگی هستند آمار دقیقی نداریم اما یکی از اهداف برگزاری آزمون سنجش رفتاری روانی در مدارس متوسطه و راهنمایی ، کسب چنین اطلاعاتی است.


24 تا 30 مهر هفته سلامت روان نامیده شده است.
امروز به نام سلامت روان با مشاوره پویا در مدرسه ، 25 مهر سلامت روان و توانمندسازی روانی رفتاری و تحصیلی دانش آموزان ، 26 مهر سلامت روان و خدمات تخصصی مشاوره ای ، 27 مهر سلامت روان و روان خانواده ، 28 مهر سلامت روان و تربیت اسلامی، 29 مهر سلامت روان و مشارکت دانش آموزان ، معلمان و کارکنان مدرسه و 30 مهر سلامت روان و کلاس درس شاداب نامگذاری شده است.

+ نوشته شده در  ۹۱/۰۷/۲۴ساعت 21:31  توسط عظیمی- مدیر وبلاگ  |